Devlet Su İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, Çorum’da katıldığı toplantıda DSİ’nin Çorum’daki yatırımlarını değerlendirdi. Akca, Çorum’a 2022 yılı itibariyle toplam 6,5 milyar TL’lik yatırım yaptığını belirten Akca, devam etmekte olan projelerin de tamamlanmasıyla 2023 yılında bu rakamın 10,5 milyar lirayı bulacağını açıkladı.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün Çorum’da gerçekleştirdiği çalışmalar, devam eden ve planlanan projeleriyle ilgili istişare toplantısı yapıldı. Toplantıya Devlet Su İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, MHP İl Başkanı Agah Karapıçak, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Şakir Yıldırım ve ilçe belediye başkanları katıldı.

İstişare toplantısı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, Çorum’daki yatırımlarla ilgili bilgiler verdi.  Çorum’da mevcut yatırım programları ile başlanmış ve devam etmekte olan proje sayısının 81 olduğunu belirten Akca, bu projelerin 2022 fiyatları ile toplam bedelinin 6.5 milyar TL civarında olduğunu açıkladı.

Bunların yanı sıra bu yıl 7 projenin tamamlandığını, 29 proje devam ettiğini, 17 projenin ise ihale aşamasında olduğunu dile getiren Akca, “2023 yılı itibariyle devletimizin sadece DSİ eliyle Çorum’a sunduğu yatırımın bedeli 10,5 milyar TL’dir. Çorum’un devlet hizmetlerinden sadece DSİ’den aldığı bu pay çok önemli bir rakamdır.” dedi.

You may also like

More in Gündem