Çorumlu üretici İsmet Arslan engel tanımıyor. Hobi olarak yürüttüğü arıcılığa gönül veren Arslan, hazırladığı projeyle TKDK’dan hibe desteği alarak üretime başladı. Büyük bir özveri ve başarıyla yürüttüğü arıcılık projesini sürekli geliştirerek üretim ve istihdama katkı veren Arslan, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin dikkatinden kaçmadı.

İsmet Arslan’ın arıcılık serüvenine ait videoyu sosyal medya hesabından paylaşan Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, “Üreticimiz İsmet Arslan engel tanımıyor. Hibe desteklerimiz ile üretiyor, bizleri de mutlu ediyor. Devletimiz üreten tüm kardeşlerimizin yanında olmaya devam edecek.” dedi.

Bakan Kirişçi’nin paylaştığı videoda düşüncelerini aktaran Çorumlu üretici İsmet Arslan, “Engelli olmak üretime engel değildir. Çalışmak isteyen her yerde çalışır. Devletimiz üretenin her zaman arkasında.” diye konuştu.

Arslan, Haziran ayında Ankara’da düzenlenen “TKDK’nin 15. Yıl Değerlendirme Toplantısı ve Yatırımcı Buluşması” programına davet edilmiş ve Bakan Kirişci tarafından ödüllendirilmişti.

Haber: Çorum Web TV

You may also like

More in Ekonomi