Sungurlu ilçesinde yaşayan fedakar baba, engelli kızının düğün hayalini gerçekleştirdi.

Şekerpınar Mahallesi’nde oturan, doğuştan zihinsel engelli Yasemin Çağatay’ın en büyük hayali gelin olmaktı. Bu hayali gerçeğe dönüştürmek isteyen baba Doğan Çağatay aylar öncesinden hazırlığa başladı. 31 yaşındaki doğuştan engelli genç Yasemin Çağatay, hayalindeki gelinliği giyerken damatsız düzenlenen düğün töreninde Yasemin’in yaşadığı mutluluk yüzüne yansıdı.

Mahalleli hayalin gerçeğe dönüşmesi için seferber oldu

Kuaföründen sazcısına, kameramanından gelinlikçisine kadar herkes, Yasemin’in hayalini en güzel biçimde gerçekleştirmesi için adeta seferber oldu. Eline kınalar yakılan Yasemin’i ilçe halkı bir an olsun yalnız bırakmadı. Kaymakamlık ve Belediyenin de destek verdiği düğünde gelin ve davetliler, müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

Kızıyla dans eden baba gözyaşlarına hakim olamadı

Düğün organizasyonunda gelin doyasıya eğlenirken yakınları buruk mutluluk yaşadı. Kızıyla birlikte dans eden baba Doğan Çağatay, gözyaşlarına hakim olamadı. Baba Doğan Çağatay, kızının bu düğünü çok istediğini belirterek, “Duygularımız anlatılacak gibi değil. Kızımızın mutlu olması için hayalini gerçekleştirdik. Emeği geçen, buraya gelen herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Sungurlu Kaymakamlığı’ndan gerekli izinleri aldıklarını söyleyen Baba Doğan Çağatay, “Allah herkesten razı olsun. Herkes karınca kararınca çorbada bizimde tuzumuz olsun dedi ve kimse hiçbir ücret talep etmedi.” diye konuştu..

You may also like

More in Gündem