Çorum İl Müftülüğü tarafından İl Müftülüğü’ne bağlı Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan kursiyerler için “Hafızlık İcazet Merasimi” düzenlendi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen törende 260 hafız icazet belgelerini aldı.

Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan ve Çorum Web TV’den de canlı olarak yayınlanan merasime Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekilleri Erol Kavuncu ve Oğuzhan Kaya, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İl Müftüsü Muharrem Biçer, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hıdırlık Kur’an Kursu Öğreticisi Ubeydullah Bozduman’ın Kur’an Tilavetiyle başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti.

Törende konuşan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, hafızlığın zor ve zahmetli bir süreçten oluşan şerefli bir uğraş olduğunu dile getirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Cafer Tayyar Doymaz da Türkiye’nin dünyanın, hafızların da Türkiye’nin umudu olduğunu söyledi.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Kur’an öğretilen yerlere baskın düzenleneceği korkusunun yaşandığı günlerden salonlarda icazet törenleri yapılan günlere gelindiğini dile getirerek, “Rabbimize bize bu günleri gösterdiği için binlerce kez hamd ediyoruz, şükrediyoruz.” dedi.

İl Müftüsü Muharrem Biçer, hafızların Kur’an’ın yıldızları olduğunu vurgulayarak, “Hafızlık kurslarında yetişen hafızlar, Türkiye Yüzyılı’na adlarını altın harflerle yazdıracak.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum’un tarihi günlerinden birini yaşadığını söyleyerek, “Allah’a hamdolsun, Çorum’da ve Türkiye’nin dört bir yanında Kur’an bülbülleriyle cennet bahçelerine dönen salonlarda hafız ve hafizelerimizin icazet merasimlerini yapıyoruz. Hafız kardeşlerimizi tebrik ediyorum.” diye konuştu.

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya da hafızlığın zor, meşakkatli ve uzun bir süreç olduğunu dile getirerek, “Bu süreçte sabırla ve çalışarak bu günlere gelen hafızlarımızı tek tek tebrik ediyorum.” dedi.

Törende konuşmaların ardından dua edilerek hafızlara belge ve hediyeleri verildi.

Haber: Çorum Web TV

You may also like

More in Gündem