Çorum Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle “Hayatımızın Özel Kahramanları” isimli bir program düzenledi.

Yoğun katılımın gerçekleştiği programa, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Neslihan Hüsüllüoğulları, Altı Nokta Körler Derneği, İşitme Engelliler Derneği, Otizm Gönüllüleri Derneği, Zihinsel Engelliler Derneği yöneticileri, il müdürleri, iş insanları, STK’lar ve çok sayıda davetli katıldı.

“Bizi en mutlu eden çalışmamız engelli kardeşlerimize hizmetkâr olmak”

“Böyle güzel bir şehre hizmetkâr olmak çok güzel bir duygu” diyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Birçok işi yapmayı Rabbim bize nasip ediyor. Yollar yapıyoruz, köprüler yapıyoruz, altyapı çalışmaları yapıyoruz ama sorsanız başkanım sizi en çok mutlu eden yaptığınız iş hangisi diye, engelli kardeşlerimize hizmetkâr olmak.” dedi. Başkan Aşgın, “Onların hayatına dokunmaktan daha fazla haz aldığımız başka bir işimiz yok. Bu anlamda da bu duyguyu yaşatma imkânı verdiğiniz için ben bütün sivil toplum örgütlerimize. Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin değerli başkanı Neslihan Hüsüllüoğulları ve Kent Konseyi başkanı Turhan Candan’a teşekkürlerimi sunuyorum. 3 Aralık Dünya Engelliler gününüzü tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bugünün konusu hayatımızın özel kahramanları

Bir buçuk ay öncesinden bu güzel etkinliği sergilemek için çalışmalara başladıklarını söyleyen Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Neslihan Hüsüllüoğulları, “Bugünün konusu hayatımızın özel kahramanları. Çünkü birçok aile ve engelli yakını bunu ve bu zorlukları yaşamakta. O yüzden biz Çorum olarak bir zincirin halkası gibi birbirimize çok iyi kenetlenmemiz gerekiyor.” dedi. “Engelli bireylere fırsat verildiğinde başaramayacakları şey yoktur.” diyen Hüsüllüoğulları, “Ben çocuklarımızdan bahsetmek istiyorum. Mervelerimiz var ikisi de Avrupa ikinciliği elde etti, Merve Özlü gülle atmada diğeri ise Merve Peker masa tenisinde başarı elde etti. Bekir Madan şiir konusunda çok özel bir kahraman. İsa Aksoy filografi konusunda çok güzel işler başardı. Talha Ekinci var 30’dan fazla enstrüman çalabiliyor. Bu ne demek oluyor biliyor musunuz? Buradaki eğitimci hocalarımızın ve devletimizin desteğiyle bu çocuklara fırsat verildiğinde birçok şeyi başarabiliyorlar. Ben bize bu güzel ortamı hazırladıkları için Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ve Çorum Kent Konseyi Başkanımız Turhan Candan’a çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bekir Madan’dan anlamlı şiir

Konuşmaların ardından kürsüye çıkan Saliha Madan oğlu Bekir Madan’ın günün anlam ve önemine özel yazdığı ‘Kardeşim’ isimli şiiri okudu. Salondakileri duygulandıran şiir ayakta alkışlandı.

 Gönüllerince eğlendiler

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın hediye ettiği tambur ile mini bir konser veren Talha Ekici kulakların pasını silerken uzun süredir hazırlandıkları dans gösterisini ailelerine ve salondakilere sunan Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi öğrencileri büyük beğeni topladı. İl Müftü Yardımcısı Adnan Zeki Bıyık ise söylediği türküyle geceye renk katarak engelli bireylerin mutluluğuna ortak oldu.

Program sonunda engelliler için yapılan etkinliklerde ve çalışmalarda destekte bulunan katılımcılara plaket hediye edildi.

You may also like

More in Gündem