Kurban bayramı öncesinde hayvan pazarında bayram mesaisi başladı. Kurbanlık satıcıları ile alıcıların buluştuğu hayvan pazarı bayram haftası boyunca her gün açık olacak.

Bayrama sayılı günler kala besiciler, sabahın ilk saatlerinden itibaren Çorum Belediyesi Hayvan Pazarı’nın yolunu tuttu. Hayvan pazarına getirilen büyük ve küçükbaş hayvanlar Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü veterinerleri tarafından denetimden geçirildi. Bölgenin en büyük hayvan pazarında, sabah erken saatlerde hayvan girişi ile başlayan denetimler gün boyunca devam etti. 3 bin büyükbaş ve 3 bin küçükbaş hayvan kapasitesi bulunan Çorum Belediyesi hayvan pazarına Çorum’un yanı sıra Türkiye’nin çeşitli illerinden de besiciler geliyor.

Çorum Belediyesi’nin hayvan pazarındaki hizmetleri hem alıcıları hem de satıcıları memnun etti. Hayvan pazarına gelen vatandaşlar sunulan üst düzey hizmetten dolayı Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti.

Öte yandan Halk Et Lokantası da pazara gelenlere hizmet veriyor.  Hem satış yapan hem de kurban almak için pazarda bulunan vatandaşlar Halk Et Lokantası’ndan faydalanıyor.

Çorum Belediyesi, üreticilerin hayvan pazarından en verimli şekilde faydalanabilmesi için bu yıl Hayvan Pazarı içerisinde kurum ve STK’lara da yer tahsis etti. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Ziraat Odası, Esnaf Odaları Birliği, Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği ve Veteriner Hekimleri Odası için hayvan pazarı içerisinde danışma ofisleri tahsis edildi.

You may also like

More in Gündem