Hitit Üniversitesi Erkek ve Kadın Voleybol Takımları, Ordu’da düzenlenen Üniversiteler Arası Voleybol Bölgesel Lig grup müsabakalarından kupalarla döndü.

Erkek Voleybol Takımı tüm rakiplerini mağlup ederek şampiyon olurken, Kadın Voleybol Takımı ise turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

Süper Lige Yükselme Müsabakalarına Gitmeye Hak Kazandılar

Turnuva birincisi Erkek Voleybol Takım ile ikincilik elden eden Kadın Voleybol Takımı elde ettikleri başarı neticesinde süper lige yükselme müsabakalarına gitmeye hak kazandı.

Ordu Üniversitesi ev sahipliğinde 12-16 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvada, 10 üniversitenin kadın ve erkek voleybol takımları karşı karşıya geldi.

Rektör Öztürk: “Öğrencilerimizi ve hocalarımızı tebrik ediyorum”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, spor organizasyonlarında Hitit Üniversitesi’nin önemli başarılara imza attığını söyledi.

Öğrencilerinin geçen yıl farklı branşlarda kazandıkları başarılara bu yıl voleybol ile devam ettiklerini ifade eden Prof. Dr. Öztürk, “Voleybol takımlarımızda ter döken öğrencilerimiz ile hocalarımızı gönülden tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin mücadelelerini şampiyonluk ve ikincilikle taçlandırmaları gerçekten gurur verici. Hepsini kutluyorum.” dedi.

You may also like

More in Gündem