Hitit Üniversitesi’nde mezuniyet töreni yapıldı. Pandemi nedeniyle geçen yıl yapılamayan mezuniyet töreni yeni eğitim yılının başladığı ilk günlerde gerçekleştirildi. Kep giyip mezuniyet heyecanı yaşayan öğrenciler düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

Kuzey Kampüste gerçekleştirilen 15 Temmuz Spor Salonu’nda gerçekleştirilen mezuniyet törenine Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Garnizon Komutanı Per. Kd. Alb. Ferhan Işık, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, tedbirleri sıkı bir şekilde alarak akademik faaliyetleri sürdürdüklerini belirtti. 2023, 2053 ve 2071 hedefinde üniversitelere de önemli rol düştüğünü dile getiren Öztürk, “Bu kapsamda Hitit Üniversitesi olarak ülkemize katma değer sağlayacak çalışmalar yapmayı çok önemsiyoruz” dedi.

Öztürk, 2000 yılı sonrası kurulan üniversiteler arasında Hitit Üniversitesi’nin makine ve imalat sektöründe ihtisaslaşan tek üniversite olduğunu da sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da mezun olan öğrencileri tebrik etti. Öğrencilere mesaj veren Başkan Aşgın “Biz hedefleri olan bir milletiz. Yeryüzünde adalet olsun diye onurla mücadele eden bir milletin mensupları olarak sorumluluklarımızın farkında olmalıyız” dedi. Başkan Aşgın, her zaman gençlerin arkasında olduklarını ve bundan sonra da olacaklarını dile getirdi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da Hitit Üniversitesi’nin son yıllarda ciddi mesafeler aldığını belirtti. Hitit Üniversitesi’nin fiziki yapılanma ve akademik alanda ve ihtisaslaşma anlamında önemli başarılar elde ettiğini ifade eden Kavuncu, üniversite yönetimini ve akademisyenleri tebrik etti.

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi de, bu yıl Hitit Üniversitesi’nden 1889 öğrencinin mezun olduğunu, 2500 öğrencinin ise yeni kayıt yaptırarak eğitime başladığını açıkladı. Mezun öğrencileri tebrik eden Vali Çiftçi, onların üzerinde emeği olan aileleri ve akademisyenlere de teşekkür etti.

Konuşmaların ardından fakülte ve yüksek okullarda dereceye giren öğrencilere diploma ve hediyeleri takdim edildi.

 

 

 

 

You may also like

More in Eğitim