Kurban Bayramı öncesi yaptığı temizlik ve bakım çalışmaları ile şehri bayrama hazırlayan Çorum Belediyesi’nin mezarlıklarda yaptığı bakım uygulaması vatandaşlardan övgü aldı.

Şehri köşe bucak Kurban Bayramına hazırlayan Çorum Belediyesi, mezarlıklarda yaptığı bakımlarla vatandaşların kabir ziyaretlerini daha nezih ortamlarda yapmalarını sağlıyor. Kabristan ziyaretinin bizim dinimizde önemli bir yeri olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Şehrin genelinde bayram temizliği yaptık ama bunların en önemlisini de mezarlıklarımızda gerçekleştirdik; mezarlıklarımızı köşe bucak temizledik, bakımlarını yaptık. Hemşehrilerimiz, kabir ziyaretlerini daha nezih ortamlarda yapsınlar diye tüm kolaylığı sağladık.” dedi ve tüm Çorumluların Kurban Bayramı’nı şimdiden tebrik etti.

Vatandaşlardan Belediyeye Teşekkür
Arife sebebiyle kabir ziyareti yapan Çorumlular, mezarlıkların temizliği ve bakımı için Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Belediyenin kabir ziyaretinde kabirlere su dökmesi için su tankerleriyle mezarlığın çeşitli yerlerine su koyması da vatandaşları oldukça memnun etti. Ayrıca vatandaşların mezarları kolaylıkla sulaması için alınan 500 adet sulama bidonu da vatandaşların kullanımına sunuldu.

You may also like

More in Gündem