Çorum Belediyesi Kadın Kültür Merkezi kursiyerleri, Ramazan ayının manevi atmosferini mukabele okuyarak yaşıyor. Kursiyerler, Ramazan ayının ilk gününden itibaren önce mukabeleye ardından kurslara katılıyor.

Çorum Belediyesi Kadın Kültür Merkezlerinde Ramazan ayı bir başka güzel yaşanıyor. Birbirinden farklı kurslarla yeteneklerini geliştiren ve ev ekonomisine katkı sağlayan kursiyerler; rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan Ramazan’ı dolu dolu yaşıyorlar.

Ramazan’ın manevi ruhunu yaşatıldığı Kadın Kültür Merkezlerinde Ramazan ayına özel mukabele programı gerçekleştiriliyor. İlk günden itibaren mukabele programlarına yoğun ilgi gösteren kursiyerler, her gün Kur’an Kursu öğretmenleri tarafından okunan mukabeleyi takip ediyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Buhara Kadın Kültür Merkezi’ni ziyareti sırasında mukabele programına katıldı. Kursiyerleri selamladıktan sonra mukabeleyi kaldığı yerde devam ettiren Başkan Aşgın, Cüz’ün son bölümünü de kendisi okudu. Başkan Aşgın, okurken kursiyerler de ellerindeki Kuran’ı Kerim’den mukabeleyi takip etti.

Başkan Aşgın, mukabeleye katılan kursiyerlere teşekkür ederek, “Allah’a hamd olsun ki Ramazan ayının sahuru ayrı güzel, iftarı ve teravihi ayrı güzel yaşanıyor. Burada da mukabelenin böylesine kalabalık bir şekilde okunması bizim için çok sevindirici. Biliyorsunuz ki Ramazan ayı Kur’an ayıdır. Allah, Kur’an ve sünnete uygun yaşayanlar için cenneti vaat ediyor. Bu nedenle Rabbim hiçbirimizi Kur’an’dan ve imandan ayırmasın inşallah.” dedi.

Çorum Belediyesi Kadın Kültür Merkezleri Koordinatörü Gülhan Cevher de, Ramazan ayı münasebetiyle düzenledikleri mukabele programlarına yoğun ilgi olduğunu söyledi.  Cevher “Kadınlarımız Kur’an okuyarak ve ilahiler söyleyerek Ramazan’ın manevi havasını yaşıyorlar. Mukabele programımız, Kadir Gecesi’nde  sona erecek ve duasını yapacağız.” dedi.

You may also like

More in Gündem