Devlet Su İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca’nın da katılımıyla Çorum’da gerçekleşen değerlendirme toplantısında DSİ tarafından Çorum’a yapılan yatırımlar ve projeler ele alındı.

Toplantıda sunum yapan DSİ 5. Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu, Koçhisar içmesuyu projesinin Çorum’un 2050 yılına kadar su ihtiyacını karşılayacağını söyledi. Yaroğlu, 53 kilometrelik isale hattı ile Koçhisar’dan alınan suyun Çorum içmesuyu artıma tesisine ulaştırıldığını dile getirdi.

Başkan Aşgın: “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da en önemli çalışmalardan birisi olan Alaca Koçhisar isale hattı ile Çorum’un su sorununun çözüldüğüne dikkat çekti.

Başkan Aşgın, “Geçen yıl bu zamanlar şehrimizin en önemli problemi içme suyu sorunuydu. İçme suyumuz hiç kalmadı dediğimiz günlerde Cumhurbaşkanımızın da öncülüğünde Bakanlığımız ve DSİ’nin olağanüstü çalışma ve gayretleriyle Alaca Koçhisar’dan, 53 kilometreden rekor denebilecek bir sürede suyun getirilmiş olması gerçekten büyük bir teşekkürü hak ediyor. Emeği geçen DSİ’nin bütün yetkililerine kalbi şükranlarımı, teşekkürlerimi sunuyorum.  Biz de Çorum Belediyesi olarak bütün mesai arkadaşlarımızla beraber her türlü desteği verdik. Rabbimize hamdolsun ki 2050 yılına kadar su sorunumuzun olmadığı ifade edildi. Bu bağlamda emeği geçen herkese şehrimiz adına kalbi şükranlarımı, teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

You may also like

More in Gündem