Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu üyesi Avukat Fatih Maden, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nu ziyaret etti.

ASKF Başkanı Ferhat Arıcı ve yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Maden, yarın saat 14.00’te Valilik binasında Tahkim Kurulu toplantısını gerçekleştireceklerini dile getirdi. Tahkim Kurulu’nun görevleri konusunda bilgi veren Fatih Maden, Tahkim Kurulu’nun tarihte ilk kez İstanbul dışında bir toplantı gerçekleştireceğini vurguladı.

Çorum’un tüm branşlarda başarılı bir şehir olduğunu dile getiren Fatih Maden, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Çorum Belediyesi çok ciddi anlamda sporun gelişimine yönelik katkı sunuyor, lokomotifi oluyor. Yaklaşık 20 branşta var olan ve bulunduğu branşların çoğunda da bulunduğu liglerde şampiyonluğa oynuyor. Başta Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın olmak üzere tüm kulüp yöneticilerini tebrik etmek lazım. Çorum’a ciddi anlamda spor kültürünü aşılayan, spor dostu, sporcu dostu bir anlayışla bu işleri gerçekleştiriyorlar.” şeklinde konuştu.

Çorum’un güçlü bir alt yapısı olduğunu ve Çorum’daki tüm bürokratların, sporun paydaşlarının ciddi sorumluluklar üstlendiğinin altını çizen Fatih Maden, “Bir hemşehriniz olarak Çorum’un spor kültürünün gelişmesinde katkı verebilmek için kendi adıma gayret ediyorum. Türkiye Satranç Federasyonu’nun faaliyetleri için oy hakkımı Çorum’dan yana kullanıyorum. Şu an Türkiye Satranç Federasyonu’nun en gözde şehirlerinden birisi Çorum. Futbolda da böyle olması için çaba gösteriyoruz. Bu noktada da taşın altına el koymak gerekiyor. Biz de üzerimize düşeni yaparak davette bulunduk. Bir milli maçın Çorum’da olması için TFF’ye müracaatta bulunduk. Bir şekilde TFF’nin gündemine girebilmek bile çok önemli. İlerleyen süreçte bu hedef daha ciddi şekilde gündeme gelecektir. ” ifadelerini kullandı.

You may also like

More in Gündem