Çorum Belediyesi’nden Eğitime Tam Destek

Çorum Belediyesi, okula yeni başlayan minik öğrencileri çanta ve kırtasiye malzemesi ile sevindirdi.  Okulları ziyaret ederek çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtımına katılan Başkan Aşgın, minik öğrencilerin okul heyecanına ortak oldu. 

Eğitime verdiği desteğini artırarak sürdüren Çorum Belediyesi bu yıl birinci sınıf öğrencilerine sürpriz bir hediye hazırladı. Çorum Belediyesi il merkezinde ilkokula başlayan toplam 4 bin 721 öğrenciye kırtasiye malzemesi ile okul çantası hediye etti.

Çantalar, 28 ilkokulun tamamına dağıtılırken Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek ile birlikte Başöğretmen Atatürk İlkokulu, Mevlana İlkokulu ve Ubeydi Gazi İlkokulu’nda çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtımına katıldı. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Aşgın, uyum eğitimi gören miniklerin heyecanına ve sevincine ortak oldu.

4 BİN 721 ÖĞRENCİYE ÇANTA VE KIRTASİYE MALZEMESİ VERİLDİ

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın yaptığı açıklamada il merkezindeki 28 ilkokulda 4 bin 721 öğrenciye toplam bedeli 705 bin TL olan çanta ve kırtasiye malzemelerinin dağıtıldığını söyledi. Başkan Aşgın, “Sınıflara girdiğimizde yüzleri gülen çocuklarımızın olduğunu gördüğümüzde yarınlarımızın da emin ellerde olduğunu gördük. Bu vesileyle tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, eğitim camiamızın ve velilerimizin yeni eğitim-öğretim yılını tebrik ediyorum.” dedi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KODEK’TEN BAŞKAN AŞGIN’A TEŞEKKÜR

Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek de açıklamasında eğitime verdiği destekten dolayı Başkan Aşgın’a teşekkür etti. Kodek, “Belediye Başkanımızın eğitim ve öğretime verdiği destek yadsınamaz. Bugün de çanta ve kırtasiye malzemeleri okula yeni başlayan öğrencilerimize hediye edildi. Verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

You may also like

More in Eğitim