19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle, Çorum Merkez mahalle ve köy muhtarlarından oluşan heyet Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti. 

Ziyarette konuşan Başkan Aşgın, muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik etti.  Muhtarlık teşkilatının kadim teşkilatlardan biri olduğunu belirten Aşgın, hep birlikte bu şehre hizmet ettiklerini söyledi. Başkan Aşgın “Yerel yönetimlerde muhtarlar önemli bir yere sahip. Biz de Çorum Belediyesi olarak tüm mahalle muhtarlarımızla işbirliği halinde çalışıyoruz. Muhtarlarımız mahallelerimizin sorunlarını birici elden bizlere iletiyor, bizde onlarla istişare ederek çözüm buluyoruz. İşbirliği ve destekleri için muhtarlarımıza teşekkür ederiz. 15 mahalle muhtarımızla birlikte güzel işler yapıyoruz. Tüm mahallerimiz şantiye halinde, şehrin her noktasına öncelik sırasına göre eşit bir şekilde hizmet götürüyoruz.” dedi.

“Filistin’de büyük bir trajedi yaşanıyor”

Filistin’de yaşanan olayları da değerlendiren Başkan Aşgın, tüm dünyanın, insanlık adına utanç verici günlere tanıklık ettiğini söyledi. Camilerin, okulların, hastanelerin bombalandığını dile getiren Başkan Aşgın “İnsanlık adına büyük üzüntü veren bir durum. Filistin’de büyük bir trajedi yaşanıyor. Ancak umutsuzluğa kapılmak bize yakışmaz. İman varsa imkân da vardır. Allah varsa gam ve keder yoktur. Mutlaka bir gün zalimden mazlumun hesabı sorulacaktır. Bu hesap bir gün görülecektir.” dedi.

“Çocuklar ölürken sessiz kalamayız”

Kudüs’ün dinimizde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Aşgın “O bölge miraç hadisesin gerçekleştiği yer. İlk kıblemiz ve birçok peygamberin kabri orada. Mübarek kılınan bir belde olan Kudüs bizim için mukaddes bir topraktır.” dedi.  Tüm insanlığın bu zulüm karşısında sessiz kalmamasını isteye Başkan Aşgın “Çocuklar uyurken sesiz oluruz ancak çocuklar ölürken sessiz kalamayız.” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Gündem