1 Dakikalık Videonu Çek, 539 842 00 09’a Watsapp’tan Gönder

Çorum Belediyesi’nin “Sen Türkünü Söyle Çorum” yarışmasına başvurular başladı.  Sesine güvenenler, seslendirdikleri türküyü en fazla 1 dakika uzunluğa sahip bir video halinde WhatsApp’tan göndererek yarışmaya katılabilecekler. 25 Aralık’ta başlayan katılımlar 4 Ocak’ta sona erecek. Yarışma sonunda dereceye girenleri büyük bir para ödülü bekliyor.

Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlediği “Sen Türkünü Söyle Çorum” yarışmasına başvurular devam ediyor. 25 Aralık’ta başlayan başvurular 4 Ocak’ta sona erecek.

Katılımcılar TRT Türk Halk Müziği repertuarından olmak şartıyla en fazla 1 dakikalık söyledikleri türküyü (539 842 00 09) numaralı whatsapp hattına gönderecekler.

Yarışmaya 14–19 yaş arası lise öğrencileri ve 18-25 arası Hitit Üniversitesi öğrencileri ve pandemi nedeniyle Çorum’da ikamet eden üniversite öğrencileri katılabilecek.

Jüri tarafından yapılacak değerlendirme neticesinde pandemi kurallarına uygun olarak bir final müsabakası gerçekleştirilecek. Final müsabakası sonrasında birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin ve üçüncüye ise 3 bin TL ödül verilecek. Ses yarışması için başvurular 4 Ocak’ta sona erecek.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Türk Halk Müziği Ses Yarışmasının amacının geleneksel kültürümüzün en önemli yapı taşlarından biri olan türküleri gelecek kuşaklara aktarmak ve genç neslin bu türküleri sahiplenmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Yağbat, “Bu kapsamda yapmış olduğumuz bu ses yarışmasına gerekli katkıyı veren Hitit Üniversitemize ve Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Çorumlu kardeşlerimizi “Sen Türkünü Söyle Çorum” adlı projemize katılmaya davet ediyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem