Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, 7’den 70’e tüm ilçe halkına sebze fidesi dağıtımı gerçekleştirdi.
Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, ilçede tarımsal çeşitliliği sağlamak ve Oğuzlar halkına destek olmak için domates, salatalık, biber ve patlıcan fidesi dağıtımı gerçekleştirdi.
Oğuzlar Belediyesi 100. Yıl Atatürk Parkı’nda gerçekleşen fide dağıtımına Oğuzlar halkı büyük ilgi gösterdi. Tarımsal üretim ile ilçenin kalkınması için Oğuzlar halkının yanında olduğunu belirten Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, “İlçemizin gerek turizm gerekse tarım ile kalkınması için sürekli çalışıyoruz. Turizm alanında sürekli kendimizi geliştiriyoruz. İlçemizin potansiyelini arttırmaya çalışıyoruz. Tarımsal alanda da arazi yollarında, sulama sularında çalışma yapıyoruz. İlçemiz yılda 3 bin ton ceviz üretimi gerçekleştirerek Türkiye ‘de 5. büyük ceviz üretim potansiyeline sahip. Bu durum sizlerin gayretleri ve belediye olarak bizlerin destekleri ile oluyor.
Bugün sizlere dağıttığımız fideleri bağınızda, bahçenizde ekip bunları çoğaltarak bu fideleri çarşıdan pazardan almak yerine sizler de bunların üreticisi olabilirsiniz.” diye konuştu.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ekilmedik hiçbir tarım arazisi kalmayacak” çağrısı üzerine bizler de nacizane ilçe halkımıza destek olmak adına fide dağıtımı gerçekleştirdik.” diyen Yıldırım, ilçe halkının yanında olacağını aktardı.

You may also like

More in Ekonomi