Çorum Belediyesi tarafından bir süre önce tamamlanarak hizmete sunulan Refakatçi Misafirhanesi açılıyor.  Açılış töreni Pazartesi 11.00’de yapılacak.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın seçim vaatlerinden olan Refakatçi Misafirhanesi’nin resmi açılış töreni Pazartesi günü yapılacak.

Başkan Aşgın’ın seçim öncesi verdiği sözler arasında yer alan Refakatçi Misafirhanesi, bir süre önce tamamlanarak hizmete sunulmuştu.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin karşısında bulunan misafirhanede hasta yakınlarına hizmet veriliyor.

32 kişi kapasiteli misafirhanede 2 kişilik 16 oda, mutfak, çamaşırhane ve dinlenme alanları bulunuyor. Çorum’a ilçelerden ve il dışından gelen hasta yakınlarının konakladıkları Refakatçi Misafirhanesi, otel konforunda hizmet sunuyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, tedavi için ilçelerden ve il dışından Çorum’a gelen hasta ve hasta yakınlarının en büyük ihtiyaçlarından biri olan konaklama sorununun Refakatçi Misafirhanesi ile sona erdiğini belirtti.

Başkan Aşgın “Biz kimsesizlerin kimi olma düşüncesi ile hastalarımıza ve hasta yakınlarımıza da sahip çıkmak için refakatçi misafirhanesi projemizi hayata geçirdik. Hastane binasının hemen karşısında bulunan tesisimiz, çamaşırhanelerinden banyolarına kadar her türlü imkânın sağlandığı bir misafirhane oldu. Çevre düzenlemesi, havuzu ve yeşil alanlardan oluşan dinlenme yerleri ile hasta ve yakınları burada rahatlıkla konaklama imkânına kavuştu. Bu hayırlı tesisi hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Refakatçi Misafirhanesi’nin resmi açılış töreni 12 Temmuz Pazartesi günü saat 11.00’de yapılacak. Açılış töreni Çorum Web TV’den canlı olarak yayınlanacak.

 

You may also like

More in Gündem