Bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla “10. Yeşilay Bisiklet Turu” düzenlendi. Yeşilay Çorum Şubesi’nin organize ettiği etkinlik Çorum Valililiği ve Çorum Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirildi.

Belediye binası önünden başlayan bisiklet turuna Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Yeşilay Derneği Çorum Şube Başkanı Türker Ejder, Yeşilay Yönetim Kurulu üyeleri, gönüllüler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye binası önünde başlayan bisiklet turu fuar alanında sona erdi. Etkinlikte konuşan Yeşilay Derneği Çorum Şube Başkanı Türker Ejder, Yeşilay Bisiklet Turu’na ilginin sürekli arttığını vurgulayarak, “10. Yeşilay Bisiklet Turumuza 400’ün üzerinde katılım oldu. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda bu rakamı binin üzerine çıkartmaktır.” dedi. Ejder, Çorum Belediyesi’ne yeni bisiklet yolları yaptığı ve ÇORBİS projesini hayata geçirdiği için teşekkür etti.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise konuşmasında göreve geldiğinde Çorum’da 8 bin metre bisiklet yolu olduğunu belirterek, bu rakamı 12 metreye yükselttiklerini söyledi.

ÇORBİS projesinin de büyümeye devam edeceğinin altını çizen Başkan Aşgın, “ÇORBİS’te faaliyet gösteren bisiklet sayısını 56’dan 91’e istasyon sayısını ise 8’den 11’e yükselteceğiz.” dedi.

Vali Mustafa Çiftçi de Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadelede çok güzel projeleri hayata geçirdiğini belirterek, “Biz de Valilik olarak elimizden gelen desteği veriyoruz. Çorum Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a da Yeşilay’ın projelerine verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından sponsor firmalar tarafından sağlanan hediyeler ile üç adet bisiklet çekilişle sahiplerini buldu.

Öte yandan Çorum Belediyesi de mobil ikram aracı ile etkinliğe katılanlara soğuk limonata ikram etti.

You may also like

More in Gündem