Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen kültür – sanat etkinliklerinin konuğu Uzman Aile Danışmanı Saliha Erdim oldu. ‘Kendini Sev Kendinle Barış’ konulu programla dinleyicilerin karşısına çıkan Erdim, huzurlu bir aile olmanın şifrelerini paylaştı.

Çorum Belediyesi, kültür sanat etkinliklerini sürdürüyor. Yeni yılın ilk programında Uzm. Aile Danışmanı ve Yazar Saliha Erdim, Devlet Tiyatro Salonu gerçekleşen konferansta Çorum halkı ile buluştu.  Konferansta konuşan Saliha Erdim, anne ve babaların çocuklara karşı davranışları ve aile ilişkileri üzerine tavsiyelerde bulundu.

Erdim, aile içi huzuru ve mutluluğu artırmak için aile fertleri arasındaki iletişimi iyileştirmenin önemine vurgu yaptı. Erdim, anne-baba ve çocuk üçgeni, aile dinamikleri, çocuklarla olan iletişim gibi birçok konuda tecrübelerini paylaştı. Erdim, “Çocuklarınızın kendilerini değersiz hissetmemeleri için onların değerli olduklarını ve sevildiklerini hissettirecek cümleler kurmalısınız. Çocuklarımızı Allah’ın emanetini olarak görüp Allah’a iyi kulluk yapacak insanlar olarak yetiştirmeliyiz” dedi.

Konferansın sonunda Vali Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın, Saliha Erdim’e çiçek ve hediye takdim etti. Program sonunda dinleyicilerle bir araya gelen Erdim, imza töreninin ardından sevenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

You may also like

More in Gündem