Çorum Belediyesi Şehrin Çehresini Değiştirecek Projeleri Hayata Geçiriyor

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın seçim taahhütleri arasında yer alan ÇORUMİNİA Projesi Kurban Bayramı sonrası açılıyor.

Şehre gelen turistlerin uğrak noktası olacağına kesin gözüyle bakılan ÇORUMİNİA, bayram sonrası açılıyor.  Çorum’un turizminin daha da gelişmesi ve turizmdeki payının artması için Çorum Belediyesi, şehrin çehresini değiştirecek bir projenin daha açılışına hazırlanıyor.

Ayakkabıcılar Arastası Sağlıklaştırması, Dikiciler Arastası Sağlıklaştırması, Çorum Kalesi Restorasyonu, Velipaşa Hanı Restorasyonu, Kültür Yolu gibi projelerle ilgili önemli aşamalar kat edilirken önemli turizm ve tanıtım projelerinden biri olan Çoruminia ile de Çorum’un tanıtımına önemli katkılar sağlanacak.

Tüm bu projelerin tamamlanmasıyla birlikte Çorum’un adeta çehresi değişecek ve şehrin turizmde cazibe merkezi haline gelmesi yönünde önemli adımlar bir mesafe kat edilmiş olacak.

Çoruminia içerisinde Çorum’un binlerce yıllık tarihinin, bu topraklarda yaşamış medeniyetlerin izlerinin yer alacağını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, maliyeti 3 Milyon 778 Bin TL olan projenin bayramdan sonra hizmete gireceğini ifade etti. Aşgın, girişimler sonucunda proje için Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan da 1 Milyon TL hibe aldıklarını vurguladı.

 

You may also like

More in Gündem