Çorum genelindeki lise ve üniversite öğrencileri arasında düzenlenen “Sen Türkünü Söyle Çorum”  Türk Halk Müziği Ses Yarışması’nda final heyecanı başlıyor. Finale kalan 10 yarışmacı jüri karşısına çıkacak. Cuma günü saat 18.00’de gerçekleşecek olan final yarışması Çorum Web TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Sen Türkünü Söyle Çorum” ses yarışmasının yarı finali geçtiğimiz Cuma günü Buhara Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmişti. Türk Halk Müziği dalında 30 yarışmacının katıldığı yarı final yarışmasında finale katılma hakkın kazana 10 kişi jüri heyetinin değerlendirmesi sonucu belirlenmişti.

Yarışmacılardan; Abdulmuttalip Uzun,  Alara Naz Atak, Emine Yavşan, Fadime Biçer, Fatma Bike, Fırat Aksoy, Melike Kaya, Nilay Esenkaya, Yusuf Çöl, Zeynep Gülbeyaz Meydaneri bu kez final yarışmasında jüri karşısına çıkacak.

10 yarışmacı, 29 Ocak Cuma günü saz ekibi eşliğinde canlı performansları ile yarışacak. Jüri heyetinin değerlendirmesi sonucunda dereceye girenlere ödülleri verilecek. Final müsabakası sonrasında birinciye 5 Bin, ikinciye 4 Bin ve üçüncüye ise 3 Bin TL ödül verilecek.

Yarışmanın finali Çorum Web TV internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

You may also like

More in Manşetler