Çorum genelindeki lise ve üniversite öğrencileri arasında düzenlenen “Sen Türkünü Söyle Çorum”  Ses Yarışması’nda final heyecanı yaşandı. Finale kalan 10 yarışmacı birbirinden güzel Türk Halk Müziği eserleri ile jüri karşısına çıktı. Birbirinden güzel seslerin birincilik mücadelesi verdiği yarışmada dereceye girenler belirlendi. Çorum Web TV’den de canlı yayınlanan yarışma sonunda ödül töreni gerçekleştirildi.

Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Sen Türkünü Söyle Çorum” ses yarışmasının finali Buhara Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Finale kalan Abdulmuttalip Uzun,  Alara Naz Atak, Emine Yavşan, Fadime Biçer, Fatma Bike, Fırat Aksoy, Melike Kaya, Nilay Esenkaya, Yusuf Çöl, Zeynep Gülbeyaz Meydaneri jüri karşısına çıktı. 10 yarışmacı, saz heyeti eşliğinde canlı performansları ile yarıştı.

Jüri heyetinin değerlendirmesi sonucunda Fadime Biçer birinci, Zeynep Gülbeyaz Meydaneri ikinci, Emine Yavşan üçüncü oldu.

Dereceye giren yarışmacılara ödüllerini Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ali Osman Öztürk verdi.  Final müsabakası sonrasında birinciye 5 Bin, ikinciye 4 Bin ve üçüncüye ise 3 Bin TL ödül verildi.

You may also like

More in Gündem