Çorum Belediyesi özel bir çalışma yaparak, görme engelli vatandaşlar başta olmak üzere herkesin istifade edebileceği bir sesli kütüphaneyi hizmete sunuyor. Sesli kütüphane için ilk kitabı Başkan Aşgın okudu.

Teknik altyapısı tamamlanan sesli kütüphane için 15 Temmuz Şehitler Müzesi içerisinde ses kayıt stüdyoları oluşturduklarını söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, gönül belediyeciliği kapsamında yaptıkları çalışmalara bir yenisini daha eklediklerini belirtti. Aşgın, “Önemsediğimiz çalışmalardan biri de sesli kütüphane çalışmasıydı. İnşallah çok kısa süre içerisinde belediyemizin internet sitesinde açacağımız özel bir bölümde arzu eden tüm hemşehrilerimiz sesli kütüphanemizden istifade edebilecekler. Bu çalışmaları yapmak üzere 15 Temmuz Şehitler Müzemizde 2 seslendirme odası oluşturduk. Burada inşallah kitapları okuyacağız, seslendireceğiz ve gerekli çalışmaları yapıp sitemize yükleyeceğiz. Dünyanın neresinde olursa olsun isteyen herkes sesli kütüphanemizden istifade edebilecek.” dedi.

Başkan Aşgın bir çağrıda bulunarak herkesi kitap seslendirmeye davet etti. Aşgın, “Tüm hemşehrilerimiz hangi kitabı okumak istiyorlarsa gelsinler ve o kitabı seslendirsinler. Biz de onunla ilgili teknik çalışmalarımızı yapıp sistemimize yükleyelim. Özellikle görme engelli kardeşlerimiz için çok güzel bir kitap hazinesini şehrimiz adına burada oluşturalım.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

You may also like

More in Gündem