Slimkent TOKİ’de 95 hak sahibine anahtarları düzenlenen törenle teslim edildi.

Çorum merkez Kuruçay bölgesi Slimkent TOKİ’de düzenlenen anahtar teslim törenine AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Murat Günay, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, TOKİ yetkilileri ile hak sahipleri katıldı.

AK Parti İl Başkanı Murat Günay “Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çevre Bakanlığımıza, TOKİ’ye, milletvekillerimize ve çevre düzenlemesi ve asfalt desteği veren belediye başkanımıza teşekkür ederim”  dedi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da TOKİ konutlarının hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Aşgın, “Bu yapılan güzelliklere kimsenin halel getirmesine müsaade etmememiz lazım. Geç olur, güç olur ama mutlaka olur. Bizim için önemli olan bayrağımızın dalgalanması, ezanlarımızın minarelerde okunması, devletimizin bekasıdır. 1 yıl sonra olsun, yeter ki bayrağımız dalgalansın, yeter ki devletimizin yürüyüşü devam etsin.  Yaparsa AK Parti yapar, Recep Tayyip Erdoğan yapar.” dedi.

Belediyenin TOKİ’de yaptıklarını anlatan Aşgın, çevre düzenlemesi ve asfalt döktüklerini aktararak, “Otoban gibi yol yaptık hamdolsun.” dedi.

Milletvekili Yusuf Ahlatcı da konuşmasında hak sahiplerine söz verdikleri gibi anahtar teslim törenini yaptıklarını belirterek, muhalefetin eleştirilerine cevap verdi. Çorum halkı için yapılan çalışmaların siyasi malzeme konusu haline getirilmeye çalışıldığını ifade eden Ahlatcı, “Çorum’un doğusuyla, batısıyla, Milönü ile Karşıyaka ile Ulukavak ile biz bütünüz. Bizi birbirimizden ayrıştırıcı hareket ve şova dönük siyaseti kınıyorum.” dedi.

 

You may also like

More in Gündem