Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yıkımı tamamlanan Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadyumu’nun bulunduğu bölgeye yapılacak Spor Temalı Millet Bahçesi’nin ihalesinin yapıldığını duyurdu.

Belediye Meclisi’nin Kasım ayı toplantısı, Turgut Özal İş Merkezi Konferans Salonu’nda Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 2023 yılı bütçesi görüşülürken imar planları da karara bağlandı.

Karakeçili Mahallesi’nde Spor Temalı Millet Bahçesi için yapılan imar değişikliği teklifiyle ilgili gündem maddesi sırasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, projenin 28 Ekim’de ihale edildiğini ifade etti.

İki etap halinde yapılacak projeyle ilgili bilgiler veren Başkan Aşgın, “Buraya çok güzel bir millet bahçesi yapılacak ve spor temalı bir millet bahçesi olacak. Şunun da müjdesini vereyim 28 Ekim’de buranın ihalesi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız yaptı. Bir aylık itiraz süresi bekleniyor. İhalenin onaylanmasıyla birlikte burada muazzam bir spor temalı millet bahçemiz olacak. Tenis kortlarından yürüme yollarına, bisiklet yollarından kaykay pistine kadar muazzam bir millet bahçesini şehrimize kazandırmış olacağız. İki etaplı bir proje. Birinci etabın 28 Ekim’de ihalesi yapılmış oldu. Yaklaşık 35 bin metrekarelik bir alan millet bahçesi olacak. Şehrimizde köklü bir eser olacak. İkinci etap da ise altında otopark olacak bir alan. Geçtiğimiz günlerde bakanımızla görüştük. Millet bahçesinin etrafında geniş yollar ve otoparklar bıraktık. Önümüzdeki süreçte burası daha merkezi bir konuma gelecek. Bakanımız da ‘destek olacağız’ dedi. 25 milyon gibi bir desteği biz yeraltı otoparkıyla ilgili olarak alacağız. Projesini hazırlıyoruz. Belediye olarak ihaleye çıkıp desteklerle beraber altı yeraltı otoparkıyla beraber yeme içme mekanı yapılacak. Güzel bir hizmeti halkımızla buluşturmuş olacağız. Bu ikinci etap ihalesi de yapılır yapılmaz bir an önce tamamlayacağız.” diye konuştu.

You may also like

More in Gündem