İnsani Değerler Platformu’ndan istikrar vurgusu

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İnsani Değerler Platformu’na üye sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Seçim sürecinin değerlendirildiği toplantıda Başkan Aşgın, 28 Mayıs Cumhurbaşkanı seçimi öncesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a destek çağrısında bulundu. 60’tan fazla STK temsilcisi, Recep Tayyip Erdoğan’a destek vereceklerini yineledi.

28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri öncesinde Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, İnsani Değerler Platformu’na üye sivil topum kuruluşu temsilcileriyle istişare toplantısında buluştu. 28 Mayıs seçimlerinin önemine dikkat çeken Başkan Aşgın “Recep Tayyip Erdoğan gibi dava adamı ve mazlumların umudu olan bir liderin arkasında olmaktan gurur duyuyoruz. 28 Mayıs’ta tekrar sandık başına gideceğiz. İnancımız ve heyecanımızdan hiçbir şey kaybetmeden seçim sabahına kadar, ulaşılamayan tek bir kişi kalmayıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

28 Mayıs’ın önemli bir gün olduğuna vurgu yapan Başkan Aşgın “Bu seçimler sadece bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değil, Türkiye Yüzyılını başlatacak bir dönüm noktasıdır. Bu önemli günde İnsani Değerler Platformu da elinden geleni yaparak liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a gereken desteği verecektir. Çorum’da faaliyet gösteren ve her biri iyilik hareketi olan yaklaşık 70 sivil toplum kuruluşu dernek, vakıf ve sendika başkan ve temsilcilerimiz ile bir araya gelerek 28 Mayıs’ta milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’a güçlü destek vermek ve sandığa, ülkemize ve geleceğimize sahip çıkmak hususunda ahitleştik.” dedi.

“Kazanan milletimiz olacaktır”

Milletin her zaman olduğu gibi bu seçimde de en doğru kararı vereceğini ve milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’ı yeniden Cumhurbaşkanı seçeceğini söyleyen Aşgın, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan açık ara yine seçimin galibi olacaktır. Kazanan milletimiz olacaktır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Yeni Türkiye Yüzyılı’nda yerli ve milli üretimlerimiz artarak devam edecektir.” dedi.

14 Mayıs’ta olduğu gibi 28 Mayıs’ta da hep birlikte sandık başına gidilmesini isteyen Başkan Aşgın, “İrademizi sandığa yansıtalım. 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkalım. İnşallah 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız büyük bir fark ile yeniden Cumhurbaşkanı seçilecek, Türkiye Yüzyılı başlayacak.” diye konuştu.

STK’lardan destek mesajı

İnsani Değerler Platformu Dönem Sözcüsü Necat Yazıcı da, Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden cumhurbaşkanı seçilmesi için üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını dile getirdi.

STK’ların birlikte güçlü olduğunu belirten Yazıcı, “14 Mayıs’ta olduğu gibi 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur cumhurbaşkanı seçimlerinde de STK’lar olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bu akşam Çorum’da faaliyet gösteren 63 sivil toplum kuruluşu dernek, vakıf ve sendika ile bir araya gelindi ve 28 Mayıs seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı adayı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesine dair takip edilecek strateji belirlendi.” dedi.

STK TOPLANTISINA KATILAN VE CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDĞAN’A DESTEK AÇIKLAMASI YAPAN DERNEK VE VAKIFLAR

1. ADAMDER

2. ANADOLU MESLEKİ EĞİTİM VE İŞ GELİŞTİRME DERNEĞİ

3. ATIF-DER

4. BEM-BİR-SEN

5. BEŞİR DERNEĞİ

6. BİRLİK HABER-SEN

7. BOĞAZİÇİ VAKFI

8. BUHARA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

9. BUHARAEVLER KIZ AİHL GENÇLİK EĞİTİM KÜLTÜR VE SPOR KULÜBÜ

10. BÜRO MEMUR-SEN

11. CİHANNÜMA

12. ÇAĞRI EĞİTİM VAKFI

13. ÇED

14. ÇEKADER

15. ÇORİMDER – ÖNDER

16. ÇORUM MUCİTLER DERNEĞİ

17. ÇORUM ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ (ÇUDER)

18. DATEM

19. DENİZ FENERİ DERNEĞİ

20. DERMAN DERNEĞİ

21. TÜRKİYE DİL VE EDEBİYAT DERNEĞİ ÇORUM ŞUBESİ

22. DİYANET-SEN

23. EĞİTİM-BİR-SEN

24. EKADER

25. EMEKLİ MEMUR SEN

26. ENERJİ BİR-SEN

27. ENSAR VAKFI

28. GENÇ MÜSİAD

29. GENÇ MEMUR SEN

30. GENÇLİK MİMAR SİNAN SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

31. GÜLABİBEY SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

32. GÜL-DER

33. HAK-İŞ

34. HİZMET İŞ

35. HAYRAT VAKFI

36. HİTİT AKADEMİ DERNEĞİ

37. İÇ ANADOLU GENÇLİK VE SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

38. İHLAS VAKFI

39. İHSANDER

40. İLİM YAYMA CEMİYETİ

41. KANSERLE SAĞLIKLI YAŞAM DENEĞİ (KADER)

42. KEREBİ GAZİ DERNEĞİ

43. KEREBİ GAZİ VAKFI

44. KIZILAY ÇORUM ŞUBESİ

45. MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ

46. MÜSİAD

47. ÖNCÜ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

48. ÖZ SAĞLIK İŞ-SEN

49. SAFA VAKFI

50. SEMERKANT VAKFI

51. SUHEYBİ RUMİ DERNEĞİ

52. TÜMSİAD

53. TÜRKİYE GENÇLİK VAKFI (TÜGVA)

54. VERENEL DERNEĞİ

55. YEDİHİLAL DERNEĞİ

56. YESEVİ ÇOCUK AKIL ve ZEKÂ OYUNLARI GENÇLİK ve SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

57. YEŞİLAY CEMİYETİ

58. YORGANCILAR ODASI

59. GENÇLİK AKADEMİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

60. ÇORUM VEFA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

61. MERHAMET TEŞKİLATI İNSAN HAKLARI VE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

62. GENÇLİK AKADEMİ VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

63. EVRENSEL HAFIZLAR DERNEĞİ

You may also like

More in Gündem