TEKNOFEST ve TÜBİTAK projeleri ile binlerce proje arasından dereceye girerek Çorum’u gururlandıran şampiyon öğrenciler ödüllerini aldı.

Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma Projesi Yarışması alanında Türkiye Birincisi Çorum Bilim ve Sanat Merkezi, Sanayide Dijital Tekolojiler Temel Seviye kategorisinde Türkiye İkincisi 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi ve Sanayide Dijital Teknolojiler İleri Seviye kategorisinde Türkiye İkincisi olan TOBB-OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve danışman öğretmenleri ödüllendirildi.

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen ödül törenine farklı kategorilerde dereceye giren öğrenciler, danışman öğretmenleri ve okul müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, “Tübitak, Teknofest ve diğer yarışmalarda her geçen yıla oranla daha çok katılım sağlıyoruz. “Gelsin bir çocuk uçağa dokunsun” sloganı ile hayallerinin peşinden koşan öğrencilerimiz, ilimize birincilik ve ikincilik ödülleri ile dönerek tüm Çorum’a gurur kaynağı oldular.  Her ile nasip olmayan üç Türkiye derecesi alan öğrencilerimize, danışman öğretmenlerimize, okul yöneticilerimiz ile maddi ve manevi destek sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

You may also like

More in Gündem