Çorum Trafik Şube Müdürlüğü, Emniyet Kemerinin Önemine Dikkat Çekiyor

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından Türkiye’de ilk defa emniyet kemerinin önemine dikkat çekmek için proje başlatıldı. Proje kapsamında Çorum ve ilçelerinde faaliyet gösteren yaklaşık 500 berber ve kuaför esnafının televizyonlarında, tıraş olmak için sıra bekleyen müşterilere, emniyet kemeri konulu kısa videoları izletilecek.

Çorum’da yapılan denetim ve bilinçlendirme çalışmaları ile emniyet kemeri kullanım oranının arttığına dikkat çeken Trafik Şube Müdürü Bünyamin Demir, Türkiye’de ilk defa emniyet kemeri konusunda yeni bir proje çalışması başlattıklarını ve proje ile günde 5 bin kişiye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Trafik güvenliği eylem planı kapsamında Çorum ve ilçelerinde toplam 500 berber ve kuaför salonunda tıraş olmak için bekleyen müşterilere emniyet kemeri konusunda farkındalık çalışması başlattıklarını belirten Demir; “Berber ve kuaför esnafımıza günlük 10 tane müşteri geldiğini düşünürsek günlük Çorum’da 5 bin sürücü ve yolcuya emniyet kemerinin önemi anlatılmış olacak. Tıraş olmak için sıra beklerken vatandaşlarımız bizim hazırlamış olduğumuz kısa videoları televizyondan izleyerek hem sıkılmayacak hem de emniyet kemerinin önemini bir kez daha kavramış olacak. Kısa videolarımızın yanı sıra vatandaşlarımız için ayrıca Türkiye Trafik Dergisi’ni berber ve kuaför esnafımıza dağıttık” dedi.

Proje kapsamında bir berber dükkanı ziyaret edilerek, projenin tanıtımı yapıldı. Tıraş olmak için sıra bekleyen vatandaşlara, kısa videolarla, emniyet kemerinin önemi anlatıldı.

You may also like

More in Gündem