Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) her yaz olduğu gibi bu yıl da birçok branşta yaz okulu düzenliyor. 20 Haziran‘da başlayacak TÜGVA Yaz Okullarının kayıtları başladı.

Her yıl yaz ayında düzenlenen TÜGVA Çorum Yaz Okulu 20 Haziran’da başlıyor. Başvuru yapan öğrenciler TÜGVA Çorum Görevlileri tarafından hangi okula yerleştirildiklerine dair aranacaklar. TÜGVA Yaz Okulu içim Ömer Kömürcü İmam Hatip Ortaokulu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu, Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu, 19 Mayıs İlkokulu, Mimar Sinan Ortaokulu ve Mehmet Akif Ortaokulu tahsis edildi.

TÜGVA Çorum İl Temsilcisi Enes Kayabaşı yaz okuluna başvuruların https://formlar.tugva.org/YazOkulu adresinden yapılabileceğini belirterek, “Yaz okulumuza ilgileri için bütün genç kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bu sene hem değerlerimizi öğreneceğiz hem de sportif faaliyetler gerçekleştireceğiz. Genç kardeşlerimiz Rabbimizin kelamı olan Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenirken hem de Siyer-i Nebi dersleri ile Peygamber efendimizi daha iyi tanıyacaklar. Aynı zamanda Peygamber efendimizin teşvik ettiği ve üzerinde durduğu binicilik, yüzme ve okçuluk gibi sporları da öğrenme fırsatı bulacaklar. Biz yaz okulumuzda gençlerimizin öğrendiği hakikatleri uygulama ile de pratiğe dökmüş oluyoruz. Başvurularımız devam ediyor bütün ortaokullu genç kardeşlerimi yaz okulumuza bekliyorum.” dedi.

You may also like

More in Eğitim