Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Toplantıda muhtarlar taleplerini dile getirirken yapılan çalışmalar için de Başkan Aşgın’a teşekkür etti.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ndeki toplantıya AK Parti MKYK üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da katıldı. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, muhtarlara yönelik yaptığı konuşmada göreve geldikleri günden beri tüm mahalle muhtarlarıyla çok uyumlu bir şekilde çalıştıklarının altını çizdi. “Muhtarlar bizim mahallelerdeki gözümüz, kulağımız.” diyen Başkan Aşgın, çalışmalarla ilgili sürekli olarak istişare halinde olduklarını belirtti. Aşgın, “Yapacağımız çalışmaları muhtarlarımızla değerlendiriyor, mahalle sakinlerimizin talep ve beklentilerine cevap verecek şekilde projelendiriyoruz. Muhtarlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Onları muhtarlık binalarında ziyaret ediyor, mahalle sakinlerimizin dertlerini dinliyoruz. Bugün de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum ziyaretleri öncesi istişare toplantısında muhtarlarımızı dinledik. Muhtarlarımızla Çorum için aşkla çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

Belediye bünyesinde oluşturdukları Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün aktif bir şekilde çalıştığını ve muhtarlarla sürekli irtibat halinde olduğunun da altını çizen Başkan Aşgın, Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat koordinesinde bu müdürlüğün düzenli olarak muhtarları ziyaret ederek mahallelerin sorunları hakkında bilgiler aldığını sözlerine ekledi.

Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Fevzi Şeker, belediyenin tüm birimleriyle koordineli bir şekilde çalıştıklarını ve Başkan Aşgın’a ilettikleri taleplerin hiçbir zaman geri çevrilmediğini belirterek “Sayın Belediye Başkanımızla çok uyumlu bir şekilde Çorum’umuz için çalışıyoruz. Yapılabilecek her konuda bir çalışma yapıyoruz. Belediyemize ve başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a müteşekkiriz.” diye konuştu.

Ceylan: Belediyemizin muhtarlarla iletişimi çok güzel

AK Parti MKYK üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Çorum Belediyesi’nin muhtarlarla iletişiminin, çok üst düzeyde olduğunu söyledi. Belediye çalışanlarının görevini layıkıyla yerine getirdiğinin altını çizen Ceylan, “Çok güzel bir ekip çalışması sergiliyorsunuz. Allah yolunuzu açık etsin. Muhtarlarımızla iletişiminiz çok güzel.” diye konuştu.

Aşgın, muhtarları mitinge ve toplu açılışa davet etti

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, mahalle muhtarlarıyla düzenlediği istişare toplantısında 13 Ağustos Cumartesi günü saat 15.30’da yapılacak miting ve toplu açılış programına tüm muhtarları davet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla düzenlenecek miting ve toplu açılış programının Çorum için çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Aşgın, “Tüm muhtarlarımızı ve mahalle sakinlerimizi bu önemli programa davet ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Kadeş Barış Meydanı’nda Çorumlu hemşehrilerimizle buluşacak, toplu açılışlar yapacak. Bu tarihi âna hep birlikte şahitlik edeceğiz.” dedi.

 

 

 

 

 

You may also like

More in Gündem