Vali Mustafa Çiftçi, Vakalarla İlgili Son Durumu Değerlendirdi

Türkiye geneline koronavirüs vaka sayılarındaki artış Çorum’a da yansıdı. Vali Mustafa Çiftçi, önümüzdeki hafta açıklanacak olan vaka haritasında Çorum’un büyük bir ihtimalle kırmızı bölgedeki iller arasına girmiş olacağını açıkladı.

Vali Mustafa Çiftçi, İl Koordinasyon Kurul Toplantısı’nda yaptığı açıklamada vakalarla ilgili son durumu değerlendirdi.  Sağlık Bakanlığının bu hafta başında açıkladığı insidans haritasına göre Çorum’da vaka sayısının yüz binde 40.52’ye yükseldiğini belirten Vali Çiftç,i “Bizdeki son rakamlar, vaka sayılarının daha da yükseldiğini gösteriyor. Rakamlara göre önceki hafta sarı bölgedeydik. Bu hafta turuncu bölgeye geldik, önümüzdeki haftanın rakamları açıklandığında ise büyük bir ihtimalle kırmızı bölgede yer almış olacağız. Ülkemizdeki vaka sayıları son iki günde 20 binlere çıkmış durumda. Bunun ilimize de yansımaları var. Çok daha dikkatli olmamız gerekiyor” dedi.

“SALGININ TEK ÇARESİ AŞI”

Aşı rakamları hakkından da bilgi veren Vali Mustafa Çiftçi, Çorum il genelinde 1, 2 ve 3’üncü doz aşı sayısının 524 bine ulaştığını bildirdi. Vali Çiftçi “Salgının tek çaresi aşıdır. Bunun için vatandaşlarımızın daha bilinçli olmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

You may also like

More in Gündem