1. SINIF ATIK GETİRME MERKEZİ AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI

Çorum Belediyesi, Hem Doğayı Koruyor Hem de Atıkları Ekonomiye Kazandırıyor

Çorum Belediyesi pandemi tedbirleri nedeniyle ara verdiği açılışları kaldığı yerden sürdürüyor. Çorum Belediyesi tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında inşa ederek hizmete sunduğu 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaarslan da katıldı. Törende AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Oğuzhan Kaya, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ile davetliler hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri atık malzemelerden tasarlanmış özel kıyafetlerle bir defile gerçekleştirdi. Büyük bir ilgiyle izlenen defilede protokol üyeleri özel öğrencileri alkışlarla destekledi.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın törende yaptığı konuşmada, çevreye karşı duyarlı olma konusunda emanet ve imtihan kavramlarına vurgu yaparak “Çevre bize emanet olarak verildi ve bu emanete sahip çıktığımız oranda bu imtihanı kazanacağız” dedi. Başkan Aşgın, belediye olarak çevreyi çok önemsediklerini ve bu bilinçle mesai mefhumu gözetmeksizin aşkla çalıştıklarını ifade ederek, “Hizmete açtığımız 1. Sınıf Atık Getirme Merkezimizde 13 farklı atığı değerlendirerek hem çevreye vereceği zararın önüne geçiyoruz hem de bu atıkları ekonomiye tekrar kazandırıyoruz” dedi.

Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaarslan, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın çevre bilinci konusuna ciddi anlamda hakim olduğunu ifade ederek belediyenin çalışmalarından övgüyle söz etti. Çorum’da çevre ile ilgili göz dolduran çalışmalara imza atılmış durumda diyen Karaarslan, 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi ile Çorum’un sıfır atık projesi kapsamında çok önemli bir hamle yaptığını dile getirdi.

Tören protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesinin ardından sona erdi.

Çorum Web TV

 

You may also like

More in Ekonomi