Çorum Belediyesi güçlü bir altyapı için kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu çalışmaları kapsamında 2021 yılında 76 bin 100 metre altyapı çalışması gerçekleştirdi.

Çorum’u daha yaşanabilir şehir haline getirmek için gece gündüz aşkla çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “2021 yılında altyapı planlama çalışmaları kapsamında belirtilen çalışma alanlarımızın üzerinde bir performans geliştirdik.” dedi.

39 Bin 697 Metre İçme Suyu

“Hemşehrilerimizin sağlıklı ve güvenle su içmeleri için içme suyuna önem veriyoruz” diyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, sağlıklı suyun musluklara kadar ulaşması için ekiplerin gece gündüz demeden büyük bir titizlikle çalıştığını vurguladı. Başkan Aşgın, “Yeni içme suyu hattı döşeme çalışmalarımız ve zamanla ekonomik ömrünü tamamlamış boruları değiştirerek uzun ömürlü ve daha sağlıklı borularla yeniliyoruz. “2021 yılında toplam 33 bin 364 metre içme suyu hattı çalışması ve 6 bin 333 metre parsel bağlantısı gerçekleştirdik.” diye konuştu.

36 Bin 388 Metre Yağmursuyu Ve Kanalizasyon

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yaptıkları çalışmalarda Çorum’un bugününü ve yarınını değil geleceğini inşa ettiklerinin altını çizerek “Kaliteli ve sağlıklı bir altyapı ile ilerde oluşabilecek yoğunluklara da cevap vermeyi hedefliyoruz. Özellikle vatandaşlarımızın mağduriyetlerini en aza indirmek ve yağmur sularının taşkınlara ve sel su baskınlarına neden olmaması için 2021 yılında 11 bin 685 metre yağmur suyu hattı çalışması yaptık. Şebeke ve parsel bağlantılarıyla birlikte 27 bin 703 metre kanalizasyon hattı tesis ettik.” dedi.

You may also like

More in Gündem