Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü, Atatürk Anıtı’na Çelenk Sundu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla sade bir törenle kutlandı. Sosyal mesafe kurallarına uygun yapılan törende, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Çorum’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 101’inci yılı, koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler altında buruk kutlandı. İl Milli Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’nda düzenlenen tören az sayıda katılımcı ile gerçekleştirildi.

Sosyal mesafe kurallarına uygun yapılan törende Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek anıta çelenk sundu. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek yaptığı açıklamada, böylesine önemli bir günü koronavirüs salgını nedeniyle sade bir törenle kutlamış olmanın burukluğunu yaşadıklarını ifade etti.  Kodek “Gönül isterdi ki bayramımızı daha coşkulu, daha heyecanlı bir şekilde kutlamaktı. Ancak salgın nedeniyle bunun gerçekleştiremedik. Bu salgının bir an önce bitmesi ve önümüzdeki yıllarda bayramlarımızı büyük bir coşku içerisinde kutlamayı diliyorum.” dedi.

You may also like

More in Gündem