Gülabibey Mahallesi Hasan Paşa Sokaklarda yaşayan ev sahiplerinin 25 yıllık hayalleri gerçek oluyor. Çorum Belediyesi’nin “Dönüşüm” hamlesi mahalle sakinlerini sevindirdi.

Şehrin ihtiyaç duyulan bölgelerinde hayata geçirdiği kentsel dönüşüm ve imar revizyon çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Çorum Belediyesi, Gülabibey Mahallesi Hasan Paşa Sokaklarda yapılan revizyon imar planı hakkında mahalle sakinlerini bilgilendirmişti. Hasan Paşa Sokakların yıllardır beklediği özlemi giderdiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, revizyon imar planı çalışmasıyla burayı 6 kat olarak planladıklarını açıklamıştı.

25 yıllık hayallerinin geçek olduğunu dile getiren vatandaşlar çalışma nedeniyle Başkan Aşgın’a teşekkür etti.

Revizyon imar planı, Hasan Paşa 1, 2, 3 ve 4. Sokakların bulunduğu 32 dönümlük alanı kapsıyor. 39 binada 266 hanenin bulunduğu bölgede yaklaşık 810 kişi ikamet ediyor.  Revizyon imar planı çalışmasına göre, 1970-1980’li yıllarda inşa edilen evlerin yerine yapılacak yeni konutlarda hem daire sayısı, hem de dairelerin m2’si daha da büyüyecek. Çalışma kapsamında buradaki daire sayısının 486’ya çıkarılması bekleniyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hasan Paşa Sokaklarda yaptıkları revize imar planı ile o bölgede yapılacak yeni binaların altını işyeri olarak işaretlerini de vurguladı. Yolların genişliğini de 10 metreden 12 metreye çıkardıklarını ifade eden Başkan Aşgın, “Hayallerimiz o bölgeyi modern şekilde görmek.” dedi.

 

You may also like

More in Gündem