4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, Çorum Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikle kutlandı.

Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen programda vatandaş ve öğrenciler hayvanlarla buluştu. Çeşitli okullardan gelen öğrenciler hayvan dostlarıyla buluşup sıra dışı bir gün yaşadı.

Etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Hayvanları Koruma Derneklerinin temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, hayvanların korunması ve onlara sahip çıkılması gerektiğinin mesajını verdi. Çorum’da 4 bölgede binlerce sokak hayvanına besleme yaptıklarını vurgulayan Çöplü, gönüllü sivil toplum örgütleri ile birlikte besleme konusunda ortaklaşa çalıştıklarını kaydetti. Çöplü, Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol ile 1500 metrekarelik bir alana yapılacak hayvan hastanesinin de 2023 yılında ihalesinin gerçekleşeceğini ve inşaatın başlayacağını da sözlerine ekledi.

Konuşmasının ardından Lemzi Çöplü, Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Geçici Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki hayvanat bahçesini gezerek öğrencilerle birlikte hayvanları besledi.

Ayrıca programa katılanlara Çorum Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının beslenmesi için mama dağıtıldı. Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin minik ziyaretçilerine ise pamuk şeker ve limonata ikram edildi.

You may also like

More in Gündem