Çorum Belediyesi kiralık araç devrini büyük oranda bitirdi. Belediyenin öz kaynakları ile satın aldığı 59 araç, Çorum halkının hizmetine sunuldu. Araçlar için Hürriyet Meydanı’nda anahtar teslim töreni gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “AK Parti belediyeciliği ve gönül belediyeciliği 2020 yılında da zirve yaptı.” dedi.

Çorum Belediyesi araç filosunu güçlendirdi. Kullanım süresi dolan kiralık araçların büyük kısmıyla sözleşme yenilenmezken Çorum Belediyesi birçok alanda artık kendi araçlarını kullanacak. Belediyenin öz kaynakları ile ve kredi kullanılmadan Çorum’a kazandırılan 59 hizmet aracı için anahtar teslim töreni gerçekleştirildi. Hürriyet Meydanı’nda düzenlenen törene AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan ve Erol Kavuncu’nun yanı sıra Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ile AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı ve siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Törende konuşan Başkan Aşgın, Belediyenin son dönemde gerçekleştirdiği yatırımlar ve projeler hakkında bilgiler verdi. Aşgın, yol ve altyapı çalışmaları, stadyumun hizmete açılması, çöpten elektrik üretimi, Çoruminia, ÇORBİS, refakatçi misafirhanesi, pandemi ile mücadele çalışmaları konularında açıklamalarda bulundu.  2020 yılının Çorum Belediyesi açısından destansı işlerin yapıldığı bir yıl olduğunu dile getiren Aşgın, “AK Parti belediyeciliği ve gönül belediyeciliği 2020 yılında da zirve yaptı.” dedi.

Çorum’a kazandırılan 59 hizmet aracıyla ilgili de bilgiler veren Başkan Aşgın, hizmet araçlarının kiralamak yerine satın alınmasıyla Çorum Belediyesi’nin ve Çorum’un ekonomik anlamda büyük kar ettiğini vurguladı. Özellikle sıcak yemek için kullanılacak ikram aracı, ihtiyaç sahibi hastalar için hizmet verecek hasta nakil aracı ve şehir içinde halk otobüsü olarak hizmet verecek iki otobüse dikkat çeken Başkan Aşgın, “Belediyemizin öz kaynaklarıyla alınan bu araçlarla Çorum Belediyesi kazandı, Çorum kazandı.” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da açıklamasında Çorum Belediyesi’nin önemli çalışmalara imza attığını belirterek dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum’daki ekibi hizmetlerine devam ediyor.” dedi.

Çimento Fabrikası arazisinin satın alınması konusunda da Başkan Aşgın’a teşekkür eden Kavuncu, Çimento Fabrikası yerine yeni bir Çorum kurulacak.” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da yaklaşık 11 Milyon TL değerindeki 59 araçlık filosunun Çorum’a kazandırıldığını söyledi. Başkan Aşgın’a teşekkür eden Ceylan, “Salgın döneminde kredi kullanmadan belediyenin öz kaynakları ile 59 araç almak Çorum Belediyesi’nin bir başarısıdır.” dedi.

Pandemi döneminde Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine 150 Trilyon TL yardım yapıldığını belirten Milletvekili Ceylan “Bunlar Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesinde oluyor.” dedi. Emir alan değil, milletin dediğini yapan bir hükümetin iş başında olduğunu dile getiren Ceylan, “Çorum halkı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacak.” dedi.

Çorum’a yapılan yatırımlardan da söz eden Milletvekili Ceylan, “Çorum’a 20 Katrilyon TL yatırım yapanlar, hızlı treni de getirir havaalanını da getirir.” dedi.

Konuşmaların ardından AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı yeni araçların anahtarlarını şoförlerine teslim etti.

Anahtar teslim töreni, yeni araçların Gazi Caddesi’ndeki konvoy geçişiyle sona erdi.

Öte yandan Çorum Belediyesi’nin yeni aldığı araçlar arasında yer alan Mobil İkram Aracıyla Hürriyet Meydanı’nda vatandaşlara çorba ikram edildi.

 

Alınan araçlar şöyle:

22 Adet Hafif Ticari Araç
11 Adet Minibüs
11 Adet Kamyonet
8 Adet Binek Araç
2 Adet Halk Otobüsü
1 Adet Hasta Nakil Aracı
1 Adet İkram ve Sıcak Yemek Aracı
1 Adet Midibüs

1 Adet Et Nakil Aracı
1 Adet Mini Ekskavatör

You may also like

More in Eğitim