Çorum’da Halk Eğitimi Merkezlerinden 2022 yılında 73 bin 36 vatandaşa eğitim verildi.

Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı Halk Eğitim Merkezlerinde “Hayat Boyu Öğrenme” kapsamında 2022 yılında 3 bin 841 kurs açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, halk eğitimi merkezi kursları ile her yaşta vatandaşa eğitim verildiğini belirtti. Kodek, “Verilere baktığımızda 1 Ocak 2022 ile 30 Kasım 2022 tarihleri arasında merkez ve 13 ilçemizde toplam 3841 kurs açılmış olup bu kurslarda 73.036 kursiyer eğitim almıştır. Kurslarımıza 27.525 erkek, 45.511 kadın kursiyerimiz katılım sağladı.” dedi.

Çeşitli branşlarda kurslar düzenlendiğini ifade eden Kodek, “Kursiyerlerimizin büyük çoğunluğunu kadınlarımız oluştururken aile okulundan aşçı yardımcılığına, arıcılık, bilgisayar, bağlama, ilk yardım, artistik jimnastik, güreş, diksiyon, çevre bilinci, yüzme gibi birçok alanda ihtiyaç ve gelen taleplere göre kurslarımız açılmıştır. Bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımızın, kurum ve kuruluşların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda halk eğitimi merkezlerimiz tarafından kurslar açılmaya devam edecektir.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında ise Çatak Köy Yaşam Merkezi’nin kurulduğunu açıklayan Kodek, bu yaşam merkezinde arıcılık, el sanatları ve Kur’an kursları ile 85 kişiye eğitim verildiğini bildirdi.

Kodek, “Tüm vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunma gayreti içerisindeyiz. Vatandaşlarımız en yakın halk eğitim merkezine bizzat giderek, internet aracılığıyla veya telefonla ulaşarak kendisine en uygun kursa başvurabileceği gibi ihtiyacı doğrultusunda kurs açılması talebinde de bulunabilir.” dedi.

You may also like

More in Eğitim