Hiçbir Mekânda Yılbaşı Kutlaması Yapılmayacak

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Yılbaşında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarıyla” ilgili ek genelge gönderdi. Genelgede, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar uygulanacağı hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı yılbaşı tedbirleriyle ilgili valiliklere genelge göndererek gerekli hazırlıkların yapması konusunda talimat verdi. Genelgede, yılbaşı öncesi, akşamı ve sonrasında Covid-19 tedbirleri, genel güvenlik ve asayiş uygulamaları ve trafik tedbirlerine ilişkin alınması gereken önlemlerin belirlendi.

Genelgede, konaklama tesislerinin içerisinde yer alan apart/villa tarzı yerlerde veya kiralık müstakil villalarda yılbaşı partilerinin/kutlamalarının organize edildiği ve bu yönde hazırlıkların yapıldığı haberlerine de değinildi.

Halk sağlığını tehlikeye atabilecek yılbaşı partilerinin toplum nezdinde kabul edilebilir bir durum olamadığına dikkat çekildi.

Genelgede “Hiçbir mekanda yılbaşı kutlaması yapılmamasına yönelik denetim faaliyetleri eksiksiz şekilde yerine getirilecek. Alınan tedbirlerin tam anlamıyla uygulanması amacıyla ilgili tüm birimlerin kesintisiz mesai yapması sağlanacak” denildi.

Öte yandan 81 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında bu hafta sonu da Çorum’da cadde ve sokaklar boş kaldı. Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı Cuma gününden itibaren kısıtlamadan muaf olan ve çalışanlar dışında Çorumlular evlerinde kalmaya devam etti.  Emniyet güçleri kısıtlamayı denetlemek üzere mesai yaparken, yapılan yol kontrol uygulamaları ve devriyelerle ihlallerin önüne geçildi.

You may also like

More in Gündem