Türkiye Satranç Federasyonu’nun geleneksel hale getirdiği “Sokakta Satranç Var” etkinliğinin 8’incisi Çorum’da Millet Bahçesi’nde düzenlendi.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun 81 ilde eş zamanlı olarak başlattığı “Sokakta Satranç Var” etkinliklerine Çorum’da yoğun katılım oldu. Millet Bahçesi’nde gerçekleşen etkinliğe Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Rıfat Ceylan, Satranç İl Temsilcisi Ertan Çotur, Çorum Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nadir Solak, sporcular ve veliler katıldı. Etkinliğe katılan vatandaşlara Çorum Belediyesi Tesisler Müdürlüğü personeli dondurma ikramında bulundu.

Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilcisi Ertan Çotur, etkinliğe ev sahipliği yapan ve vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunan Çorum Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bu sene 8’incisi düzenlenen etkinliğimizi Millet Bahçesi’nde gerçekleştirdik. Amacımız farkındalık yaratmak, satrancı tanıtmak ve yaygınlaştırmak, satrancın faydasını, barış, sevgi ve kardeşliği yansıtan belli özellikleri küçük yaşlardan itibaren bireylere aktarmak. Desteklerinden dolayı Çorum Belediyesi’ne teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, Türkiye’nin her ilinde eş zamanda başlatılan etkinliğin satranç sporunu vatandaşlara sevdirmek konusunda önemli bir etkisi olacağını vurguladı. Çorum Belediyesi olarak satranç sporuna önem verdiklerini vurgulayan Yağbat, “Her yıl okulların açılmasından önceki hafta geleneksel olarak düzenlenen ‘Sokakta Satranç Var’ etkinliğini TSF İl Temsilciliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Çorum Belediyesi olarak ortaklaşa düzenliyoruz. Hafta sonu ve havanın güzel olması nedeniyle hemşehrilerimiz etkinliğe büyük ilgi gösterdiler. Çorum Belediyesi olarak satranç sporunun gelişmesi yönünde çok ciddi destek verip büyük adımlar atıyoruz. Gençlik Spor Kulübümüzün bir branşı olarak sporcularımız liglerde mücadele ediyor. Diğer taraftan 2 yıl önce Çorum’da ilk defa satranç olimpiyatları düzenledik. 40 ülkeden 400 sporcunun katılımıyla dünya 16 yaş altı satranç olimpiyatları çok ciddi ilgi gördü. Çorum Belediyesi olarak hem yerel anlamda hem de ulusal anlamda satranç sporunun gelişimine destek vereceğiz.” dedi.

Etkinliğe katılan vatandaşlara TSF İl Temsilcisi Ertan Çotur tarafından belge verildi.

You may also like

More in Gündem