Anadolu Gençlik Derneği “Siyer-i Nebi Yarışması 2022” başvuruları başladı. Son başvuru tarihinin 3 Haziran olduğu yarışma, 11-12 Haziran tarihlerinde 81 ilde gerçekleştirilecek.

Anadolu Gençlik Derneği’nin her yıl lise ve ortaokul kategorisinde düzenlediği Peygamber Efendimizin hayatını konu alan ödüllü Siyer-i Nebi Yarışması 2022’nin başvuruları başladı.

Türkiye geneli ortaokul ve lise öğrencilerinin başvuracağı yarışmaya Çorum’dan da şehir merkezi başta olmak üzere, 13 ilçeden tüm kız ve erkek öğrenciler davet edildi.

Online olarak gerçekleştirilecek Siyer-i Nebi Sınavı, liseler ve ortaokullar olmak üzere iki ayrı kategoride yapılacak. Sınav soruları, lise düzeyinde Şerafettin Kalay’ın “Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen Elçi Hz. Muhammed (sas)” kitabından, ortaokul düzeyinde ise Muzaffer AKTÜRK’ün “Sevgili Peygamberim (sas)” kitabından hazırlanacak.

Türkiye geneli ödüller, ortaokul seviyesinde birinciye 2 bin TL, ikinciye bin 500 TL, üçüncüye bin TL, dördüncü ve beşinciye ise 750 TL ödül verilecek.

Lise seviyesinde birinciye ise 3 bin TL, ikinciye 2 bin TL, üçüncüye bin 500 TL, dördüncü ve beşinciye de bin TL ödül verilecek. Ayrıca dereceye giren herkese kitap takımı hediye edilecek.

Çorum Ödülleri

Lise kategorisinde Xioami Note 8 Akıllı Telefon, tablet, Akıllı kol saati.

Ortaokul kategorisinde Tablet, drone, akıllı kol saati.

You may also like

More in Eğitim