Ahilik Haftası Çorum’da etkinliklerle kutlandı. Ahilik geleneğinin yansıtıldığı program renkli görüntülere sahne oldu.

Hürriyet Parkı’nda gerçekleşen programa AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, siyasi parti temsilcileri, protokol üyeleri ve esnaf temsilcileri katıldı.

Çorum Esnaf Odaları Birliği Başkanı Recep Gür programda yaptığı konuşmada ahilik kültürü hakkında açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da konuşmasında pandemi döneminde esnafın birçok zorluğa göğüs gerdiğini belirterek “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde her zaman esnafına destek olduk. Bundan sonra da her zaman esnafımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da pandemi döneminde esnafa sağlanan desteklerden söz etti. Kavuncu, pandemi döneminde esnafa 179 Milyar TL destek sağlandığını açıkladı.

Ahilik geleneğinin her yıl olduğu gibi bu yıl da yaşatıldığı Çorum’da yılın ahisi ayakkabı tamircisi Celal Özbayram seçildi. Törende yılın ahisine ve ahilik haftası etkinliklerine katkıda bulunanlara teşekkür plaketleri verildi.

Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencileri de ödülleri verildi.

Halk oyunları ekiplerinin gösterileri de programa renk kattı.

Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında ayrıca Çorum Belediyesi Tiyatro Kulübü tarafından “Şed Kuşanma” töreni canlandırıldı.

Ahilik haftası kutlama programı, esnaf sergisinin gezilmesi ve ahilik pilavı ikramı ile sona erdi.

You may also like

More in Gündem