Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezlerinde 15-21 Mayıs Aile Haftası, çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Aile Haftası nedeniyle Buhara Kültür Merkezi’nde renkli etkinlikler gerçekleştirildi. Aileler çocuklarıyla birlikte seramik çamurundan figürler, ebru, makrome anahtarlık, kokulu taş tozundan figürler, kumaş çanta üzerinde ahşap baskı gibi el sanatları etkinlikleri gerçekleştirdi.

Aile Haftası etkinlikleri kapsamında ayrıca bowling ve akıl oyunları turnuvası gerçekleştirildi. Turnuva sonunda dereceye giren ailelere madalyaları verildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan yaptığı açıklamada ailenin önemine dikkat çekti. Sağlam ve köklü bir ailenin oluşması için eşlerin birbirine güvenle bağlanması gerektiğini dile getiren Candan, “Sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayışın hâkim olduğu bir ailede büyüyen çocuk kendini ve çevresindekileri seven, kendisiyle ve hayatıyla barışık, özgüveni yüksek bir birey olarak yetişir. Uyumlu ve özgür bir aile içinde dengeli ve tutarlı ilişkilerle büyüyen çocuk, sağlıklı kişilik gelişimi gösterir. Bir aileye ait olmak, temel duygusal ihtiyaçlarımızı karşılamak, paylaşmak, kendimizi güvende hissetmek, gelişmek ve tamamlanmak için gereklidir. Aile, sadece bireysel varoluşun ve gelişimin değil sağlıklı ve gelişmiş bir toplum olabilmenin de gereğidir.” dedi.

You may also like

More in Gündem