AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı, çocukların ve gençlerin, çevre sorunlarına ve özellikle pandemi sürecinde artan plastik kullanımına yönelik farkındalık kazanması amacıyla “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” projesini başlattı. Çocuklar ve Gençler evlerdeki atık malzemelerle aileleri, arkadaşları, ve internet rehberliğinde kendi sanat yapıtlarını yapıyor.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur, “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” projesi haakında bilgi verdi. Temur, “5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde tüm vatandaşlarımızı “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” projesine davet ediyorum. “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” adlı etkinlikle çocuklarımız, gençlerimiz ve ailelerimiz korona günlerinde evlerindeki plastik başta olmak üzere birçok kullanılmayan nesneyle veya atık malzemeyle oyuncak karakterler tasarlamaya çağırıyorum. Bu sayede inanıyorum ki çocuklarımız ve gençlerimiz çevre sorunlarına yönelik bir nebzede olsa daha farklı bakış açısına sahip olacaklar ve farkındalık kazanacaklardır.

Özellikle COVID-19 salgını nedeniyle artan plastik kullanımına dikkat çekmek için başlattığımız “Geri Dönüşüm Muhteşem Olacak” projesi, ailelerin rehberliğinde çocuklarımıza ve gençlerimize evlerdeki atık malzemelerle kendi sanat yapıtlarını inşa etme imkânı sağlıyor.

Etkinliğe katılmak isteyen kardeşlerimiz pet şişe, kullanılmış pipet, kutu, karton, poşet, boş şampuan şişesi, sakız veya süt kutusu, yumurta kapları, tuvalet kâğıdı veya kâğıt havlu ruloları gibi daha sayamadığım evlerindeki birçok atık malzemeleri kullanarak oyuncaklarını ortaya çıkaracaklar. Vatandaşlarımız oluşturdukları sanat çalışmalarını #GeriDönüşümMuhteşemOlacak ve #GençTasarım etiketleriyle, @AkGenclikCorum’u ekleyerek sosyal medya hesaplarında paylaşacaklar. Etkinliğin sonunda oluşturulan sanat çalışmalarıyla kardeşlerimiz doğa ve çevreye dair farkındalığını Çorum Kadeş Barış Meydanında Sergileyerek vatandaşlarımızın beğenisine sunacak ve yapılacak küçük puanlama yarışmalarıyla beraber sürpriz hediyeler eşliğinde etkinliği sonlandıracağız. Ayrıca katılımcılarımızın tamamına fidan hediye edeceğiz ve fidanları toprakla buluşturacaklar. Son katılım tarihini Dünya Çevre Günü olan 5 Haziran 2021 olarak belirledik. Tüm vatandaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz.” dedi.

You may also like

More in Gündem