Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde AK Parti Kadın Kolları tarafından “Nerede Kalmıştık” eğitim seferberliği başlıyor. Eğitim seferberliği ile ortaöğretim sonrasında eğitime devam edemeyen ya da lise eğitimini yarıda bırakan kadınların eğitimlerini devam ettirmeleri teşvik edilecek.

“Nerede Kalmıştık” projesinin Çorum’da koordinesi için Emine Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcıları Semra Akyüz Özdağ, Fatma İlkcan Aksu ve Filiz Akbulut katıldı.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, kadınların eğitim hayatının devamlılığı için başlatılan “Nerede Kalmıştık” projesinin kadınların iş hayatında varlığının güçlendirilmesi için açılacak olan Olgunlaşma Enstitülerinin ilk basamağı olduğunu belirtti.

Demir “Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin öncülüğünde başlatılan Nerede Kalmıştık Projesi ile kadınların eğitim hayatından iş hayatına her alanda güçlü olması, eğitimden aldığı güçle güçlü nesiller yetiştirilmesini hedefliyoruz” dedi.

You may also like

More in Eğitim