Koronavirüs salgınının hızla yayılması ve kış aylarının gelmesiyle birlikte bağışıklık sistemini güçlendirmek için arayışa geçen vatandaşlar şifalı bitkilere ilgi gösteriyor. Televizyonlarda uzmanların önerdiği bitkisel karışımlar için aktarların yolunu tutan vatandaşlar, koronavirüsten korunmanın yolunu şifalı bitkilerde arıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının hızla yayılması ve kış mevsiminin gelmesi, bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen vatandaşların aktarlara olan ilgisi arttırdı.

Vaka sayılarının yükselişe geçtiği Çorum’da da vatandaşların yoğun ilgisi sonrasında aktarlar, bağışıklık sistemini güçlendirebilmek için çeşitli bitkisel ürünleri tavsiye ediyor.

Sefa Baharat sahibi Sedat Şentepe, akciğeri temizleyen ürünlerden harnup pekmezi, kozalak macunu, kara mürver, propolis, arı sütü, zencefil ve polen gibi ürünlerin en çok tüketilen ürünler arasında geldiğini söyledi.

Özellikle uzmanların televizyonlarda önerdiği şifalı bitkiler aktarlarda en çok ilgi gören ürünler oluyor. Çorum’da aktarlık yapan Şentepe, uzmanların açıklamasından sonra adaçayı ve ebegümeci gibi bitkilerin satışının arttığına dikkat çekti.

Kırkambar sahibi Arif Keçeli de geçen hafta ebe gümeci ve ada çayının ilgi gördüğünü; bu hafta ise yoğun bir şekilde zeytin yaprağı satışı yaptıklarını belirtti. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve hastalıklara karşı vücut direncini artıran ekinezya, ıhlamur ve kuşburnu gibi ürünlere de şu günlerde talebin arttığını ifade etti.

You may also like

More in Eğitim