İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem bölgesine yapılan yardımlardan dolayı Çorum halkına teşekkür etti. Soylu “Kahraman Çorumlular şehrinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Kafamı ne tarafa çevirsem Çorum Belediyesi’nin, Çorum İl Özeli İdaresi’nin ve Çorumlu hemşehrilerimizin yardımlarını gördüm. Dost elinizi omuzlarımızda hissettik. Allah Çorumlulardan azı oldun. Aşgınan çalışan yorulmaz.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çorum’da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Çorumlu vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini söyledi. 6 Şubat’ta tarihin, yerkürenin en büyük depremiyle karşılaştıklarını ifade eden Bakan Soylu, “11 vilayette 120 bin kilometre karede 14 milyon insanı kapsayan ve 26 bin 32 binanın yıkıldığı ve anında enkaz altında kalan insanların bulunduğu bir depremle karşı karşıya kaldık. Bilim insanları diyorlar ki; biz 3 fayın kırılmasına kadar çalıştık ama şimdi 7 fayın kırılmasını biz ilk kez görüyoruz” dedi.

“Aşgınan Çalışan yorulmaz”

Afetzedeleri yalnız bırakmadıklarının belirten Bakan Soylu, “Türkiye, devleti ile milleti ile oradaki afetzedeleri yalnız bırakmamak için belediyeleri ile sivil toplum örgütleri ile gönüllüleri ile kamu kurum ve kuruluşları ile büyük mücadele ortaya koydu. Kahraman Çorumlular şehrinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Kafamı ne tarafa çevirsem Çorum Belediyesi’nin, Çorum İl Özeli İdaresi’nin ve Çorumlu hemşehrilerimizin yardımlarını gördüm. Dost elinizi omuzlarımızda hissettik. Allah Çorumlulardan azı oldun. Aşgınan çalışan yorulmaz.” dedi.

You may also like

More in Gündem