Çorum Valiliği İl Özel İdaresi tarafından amatör spor kulüplerine malzeme desteğinde bulunuldu. Ayrıca Çorum Belediyesi de kulüplere toplamda 600 adet daha eşofman takımı dağıttı.

İl Özel İdaresi her yıl olduğu gibi yeni sezon öncesinde amatör spor kulüplerine malzeme desteği verdi. Amatör spor kulüplerinin malzemeleri Kadeş Barış Meydanı’nda düzenlenen törende dağıtıldı. Törene Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Bektaş, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ferhat Arıcı, ASKF yöneticileri ve kulüp temsilcileri katıldı.

Program öncesinde konuşma yapan ASKF Başkanı Ferhat Arıcı, amatör spora desteğini esirgemeyen Çorum Belediyesi’ne, İl Özel İdaresine ve kamu kurumlarına teşekkür ederek amatör sporcuların faydalanabileceği tesis talebinde bulundu.

Arıcı’nın ardından konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ise Çorum Belediyesi olarak amatör spora her yıl yaptıkları desteği ikiye katladıklarını vurgulayarak, “Çorum Belediyesi olarak biz 2019’da göreve geldiğimiz zaman amatör spor kulüplerine malzeme desteği yapalım dediğimizde 70 bin TL’lik yardım yaptık. 2020 yılında 130 bin TL, 2021 yılında 240 bin TL, 2022 yılında toplam 670 bin TL’lik spor malzemesi desteğimizi yaptık. O zaman da ifade etmiştik, 2023 yılında bu rakam en az 1 milyon TL olacak. Çorum Belediyesi olarak desteğimiz artarak devam edecek.” dedi.

AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek Çorum’un sporda yükseldiğini kaydetti. AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise ASKF Başkanı Ferhat Arıcı’nın talep ettiği tesis talebinin sözünü vererek destek verenlere teşekkür etti.

Vali Mustafa Çiftçi ise Gençlik ve Spor Bakanı ile görüştüklerinde kulüplere yapılan desteği artırılması talebinde bulunduğunu kaydederek, bakanın 1 milyon 300 bin liralık yardım sözü verdiğini ifade etti. Vali Çiftçi protokollerin imzalandığını ihalenin yapılıp malzemelerin alımının ardından bu malzemelerin de verileceğini kaydetti.

Haber: Çorum Web TV

You may also like

More in Gündem