Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği’nin Çorum’da gerçekleştirdiği antrenör eğitim programına katılmak için ilimizde bulunan eğitmenler ve kursiyerler Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) tarafından organize edilen, Remzi Karahan TFF Grassroots C Lisans antrenör eğitim programı Çorum’da devam ediyor. TÜFAD’ın ev sahipliğinde, antrenör eğitimcileri ve antrenör adayı kursiyerlerden oluşan heyet Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı makamında ziyaret etti.

Çorum TÜFAD Şube Başkanı Yasin Aksoy ziyarette yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu ve TÜFAD işbirliği ile Çorum’da yapılan TFF Grassroots C Lisans antrenör eğitim programına Çorum’un yanı sıra farklı illerden 31 aday antrenörün katıldığını söyledi. Aksoy, TFF eğitimcileri Adem Tandoğan ve Furkan Köseoğlu tarafından verilen antrenörlük eğitimini başarı ile tamamlayanlar kursiyerlerin futbol antrenörlüğü yapaya hak kazanacaklarını belirtti.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da antrenör eğitim programının Çorum’da gerçekleştirilmesine katkı verenlere teşekkür ederek aday antrenörlere başarı diledi. Başkan Aşgın, “Sporun birçok branşında olduğu gibi futbolda da ülkemizi arzu ettiğimiz noktaya sizlerle beraber getireceğimize inanıyoruz” dedi.

Başkan Aşgın ziyaret sonunda, Türkiye Futbol Federasyonu antrenör eğitmenlerine hediye takdim etti.

You may also like

More in Gündem