Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun düzenlediği Sporun En’leri Ödül Töreni ve “Amatör Spor Birlik Gecesi” Anitta Otel’de gerçekleştirildi.

Amatör Spor Haftası Çorum’da etkinliklerle kutlanıyor. Etkinlikler kapsamında ASFK tarafından sporun enlerine ve amatör spora katkıda bulunanlara plaket verildi.  Gecede Çorum Web TV’de “Sporun Merkezi” programı ile amatör spora verdiği katkılardan dolayı ödüle layık görüldü.

Törende konuşan ASKF Başkanı Ferhat Arıcı, ASKF olarak amatör sporu daha üst seviyelere çıkarmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Dr. Hali İbrahim Aşgın da konuşmasında Çorum Belediyesi’nin spor alanında yaptığı çalışmalardan söz etti. Amatör spor kulüplerine bu yıl 672 bin TL malzeme desteği verdiklerini belirten Başkan Aşgın, gelecek yıl da en az 1 Milyon TL’lik malzeme desteği vereceklerini söyledi. Çorum’u spor şehri haline getirdiklerini ifade eden Başkan Aşgın, yeni şehir stadyumu, amatör futbol sahaları, semt sahaları ve yüzme havuzları inşaatlarının tamamlandığını, spor salonu, güreş eğitim merkezi ve masa tenisi salonu projelerinin ise en kısa zamanda tamamlanarak hizmete sunulacağını dile getirdi.  Başkan Aşgın, “Çorum nasıl ticaretin ve sanayinin merkezi ise sporun da merkezi olacak diye söz verdik ve o heyecanla çalışıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından sporun enlerine ve amatör spora katkıda bulunanlara plaketleri verildi. Gecede Çorum Web TV’de “Sporun Merkezi” programı ile amatör spora verdiği katkılardan dolayı ödüle layık görüldü.

You may also like

More in Gündem